Kokios yra vaisingumo problemos?

Manoma, kad jūs galite turėti vaisingumo problemų, jei nepastojate ilgiau, nei 1 metus. Bet tai dar nereiškia, kad jūs niekada nepastosite! Labai dažnai poros pastoja be jokios medikų pagalbos antraisiais metais. Kai kurioms vistik nepasiseka. Tačiau teisingai subalansuoti maisto papildai padeda daugeliui porų.

Amžius yra svarbus faktorius sprendžiant nevaisingumo problemą. Moteris labiausiai vaisinga yra iki 35 metų. Vėliau vaisingumo rodiklis krinta, o persileidimo tikimybė didėja.

· * Jei esate iki 35 metų amžiaus, galite skirti sau papildomo laiko bandant pastoti

· * Jei esate 35 metų ar vyresnė, jums reikėtų skubiau ieškoti sprendimo.

Kas įtakoja vaisingumo probelmas?

Vaisingumo problemos:

  • * Apie 50 iš 100 atvejų nevaisingumą įtakoja moters reprodukcinės sistemos problemos. Tai gali būti kiaušintakių, gimdos ir ovuliacijos (gimdos gebėjimo išleisti kiaušinėlį) problemos.
  • * Apie 35 iš 100 atvejų susiduria su vyro reprodukcinės sistemos sutrikimais. Dažniausiai tai yra mažas spermatozoidų kiekis spermoje.
  • * Apie 10 iš 100 atvejų lieka neišaiškintų, t.y., nevaisingumo priežastis nežinoma.
  • * 5 iš 100 atvejų įtakoja retos problemos, tokios, kaip šalutinis vaistų, vartotų vaikystėje, poveikis.

 

Ar Jums reikia tirtis dėl nevaisingumo?

Prieš tirdamiesi dėl nevaisingumo, nuosekliai susipažinkite su savo lytine sistema. Moteris turėtų apskaičiuoti vaisingiausias dienas, nustatydama ovuliacijos dieną, naudojant bazalinės kūno temperatūros stebėjimą ar ovuliacijos testus. Atidžiai pastebėje moters ciklą, kai kurios poros pamato, kad tiesiog praleisdavo vaisingiausias dienas.

Jei nesate tikra, kada vyksta ovuliacija, galite paskaičiuoti pagal Ovuliacijos dienos skaičiuoklę

Jei šie metodai nepadeda, abu partneriai turėtų atlikti pirminius nevaisingumo testus. Gydytojas vizito metu išsiaiškins Jūsų fizinę sveikatą, buvusius persileidimus, ligas, gyvenimo įpročius bei paskirs spermogramos tyrimą, hormonų kiekio kraujyje tyrimus. Hormonų disbalansas gali įtakoti ovuliacijos ar spermos problemas, kurios yra išgydomos.

Šiuos tyrimus gali paskirti Jūsų šeimos gydytojas. Dėl rimtesnių tyrimų reikia kreiptis į vaisingumo specialistus.

Kaip gydomos vaisingumo problemos?

Yra daugybė gydymo būdų. Priklausomai nuo nevaisingumo priežasties, porai gali būti paskirta:

  • * Medikamentai, skirti ovuliacijos sutrikimams šalinti
  • * Inseminacijos (IUI) procedūra (spermos suleidimas tiesiai į gimdą)
  • * Operacija, kurios metu bus pašalinta problema (endometriozė ar kiaušintakių nepratekamumas)
  • * Procedūros ar papildai, padedantys padidinti spermatozoidų kiekį spermoje ar jų judrumą.
  • Jei šios priemonės Jums nepadeda, Jums reikėtų galvoti apie dirbtinį apvaisinimą (IVF – in vitro fertilization). IVF procedūros metu kiaušinėliai ir spermatozoidai patalpinami į mėgintuvėlį, taigi kiaušinėlis apvaisinamas mėgintuvėlyje. Tuomet gydytojas geriausią kiaušinėlį patalpina į moters gimdą. Daugumai porų IVF procedūrą tenka kartoti daugiau, nei kartą.

    Nevaisingumo gydymas yra nemalonus procesas emociškai, brangus ir varginantis reikalas. Prieš pradėdami gydymą, pamąstykite, kiek toli jūs galite ir esate pasiruošę eiti. Vėliau jūs galite ir persigavoti, tačiau geriausia viską pradėti su mini planeliu.*
    * Kiek įmanoma daugiau išsiaiškinkite apie gydymą ir jo procesus, tuomet nuspręskite, kurį iš jų norite pamėginti. Pavyzdžiui kai kurios poros sutinka vartoti maisto papildus, tačiau yra nusistačiusios prieš chirurgines operacijas ar kitus gydymo būdus.
    • * Sužinokite procedūrų kainas.
    Nevaisingumo gydymo procedūros tikrai padidina jūsų galimybes pastoti. Bet jos taip pat padidina dvynukų ar trynukų tikimybę. Būtinai pasitarkite dėl rizikų su gydytoju.