Priešlaikė ejakuliacija nustatoma 20-30 proc. vyrų, besikreipiančių į sveikatos specialistus dėl seksualinių problemų. Kadangi nemažai vyrų, turinčių seksualinių bėdų, į medikus net nesikreipia, tikslesnis šio sveikatos sutrikimo mastas lieka neaiškus.

Kiekvienais metais birželis pasaulyje minimas kaip nevaisingų porų mėnuo. Šis mėnuo skirtas atkreipti dėmesį į nevaisingų porų problemas, skleisti informaciją apie naujausius gydymo būdus, tyrimus ar priemones, suteikiančias vilties susilaukti atžalų.

Nevaisingumas - viena tų dažnų, bet labai asmeniškų problemų, apie kurias kalbėti daugeliui moterų vis dar yra nejauku. Tai gali paaiškinti faktą, kodėl daugelis mūsų nelabai suprantame, kaip senėjimas veikia mūsų gebėjimą pastoti ir išnešioti kūdikį.

Straipsnyje, išspausdintame “The New York Times” laikraštyje, diskutuojama apie vyresnes nei 40-ies metų moteris, kurios mano, kad yra vaisingos vientodėl, kad jaunatviškai atrodo ir neturi sveikatos problemų. Niujorko universiteto vaisingumo centro programų direktorius Jamie Grifo teigia, kad moterys privalo žinoti faktus, susijusius su amžiumi ir vaisingumu. “Jei visada propagavote sveiką gyvenimo būdą, tai dar nereiškia, kad esate vaisinga”, - sako jis. “Kai kurios 40-metės yra labai vaisingos, kai kurios - nevaisingos, o dauguma - kažkur per vidurį.”

Kokios yra vaisingumo problemos?

Manoma, kad jūs galite turėti vaisingumo problemų, jei nepastojate ilgiau, nei 1 metus. Bet tai dar nereiškia, kad jūs niekada nepastosite! Labai dažnai poros pastoja be jokios medikų pagalbos antraisiais metais. Kai kurioms vistik nepasiseka. Tačiau teisingai subalansuoti maisto papildai padeda daugeliui porų.